UA   RU   DE   EN

 

Вакуумне лиття за моделями, що виплавляються

Підприємство ТОВ «Кривбасцвітплав» виробляє вакуумне лиття за виплавлюваними моделями з бронзи в Кривому Розі.

Вакуумне лиття, процес лиття, при якому заповнення рідким металом порожнини ливарної форми ведеться у вакуумі. При вакуумному литті примусове заповнення форми металом супроводжується повним видаленням з неї газів, що дозволяє отримувати тонкостінні, щільні та високоякісні виливки.

Вакуумне лиття знаходить велике поширення у поєднанні з вакуумною плавкою для виробництва фасонних виливків зі спец. сталей та сплавів. Виготовлення таким способом виливки відрізняються підвищеною щільністю.

Застосовуються різні способи виробництва фасонних виливків методом вакуумного лиття:

  • Вакуумне всмоктування металу у форму, розташовану над розплавом, після чого кристалізація відбувається при атмосферному або підвищеному тиску;
  • Вакуумне всмоктування металу з використанням металостатичного тиску (форма розташована під металом);
  • Лиття у вакуумі під тиском (в машині для лиття під тиском за допомогою вакуумованих пресформ);
  • Вакуумно-відцентрове заливання та ін.

 

Центробіжно-вакуумне лиття за моделями, що виплавляються

Центробіжно-вакуумне лиття за моделями, що виплавляються. Лиття за моделями, що виплавляються, спосіб отримання фасонних виливків з металевих сплавів у нероз'ємній, гарячій і не газовідвідній оболонковій формі, робоча порожнина якої утворена видаленням ливарної моделі випалюванням, виплавленням або розчиненням.

При цьому способі лиття в прес-форми (зазвичай металеві) запресовують модельний склад, який після затвердіння утворює моделі деталей та литникової системи. Модельний склад видаляють, найчастіше виплавляючи його в гарячій воді (звідси і назва способу - лиття за моделями, що виплавляються). Отримані оболонки прожарюють при температурі 800-1000°З заливають металом.

Спосіб забезпечує отримання складних формою виливків масою від кількох грам до десятків кг, зі стінками товщиною від 0,5 мм і більше, з поверхнею, що відповідає 4-6-му класам чистоти, і з високою точністю розмірів у порівнянні з ін. · способами лиття. Зазначені особливості спричинили колишні назви способу - точне, або прецизійне лиття. Розміри виливків, отриманих литтям за моделями, що виплавляються, максимально наближені до розмірів готової деталі, внаслідок чого за рахунок скорочення механічної обробки знижується вартість готового виробу.

Методом лиття за моделями, що виплавляються, виготовляють художні виливки, ювелірні вироби, зубні протези та ін. вироби. Цей спосіб лиття, будучи одним із стародавніх, отримав широке промислове застосування в результаті вдосконалення технології ливарного виробництва та вивчення властивостей кремнійорганічних сполук.

 

Схема

Схема центробежного-вакуумного литья.

 

Мапа сайту